HAKKIMDA

HAKKIMDA

Op. Dr. Fatma HORASAN Kimdir?

          1961 İzmir Kemalpaşa doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi İzmir’de tamamladım. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum.

          Mecburi hizmetimi yapmak üzere gittiğim Sakarya ilinde Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Dispanser Baştabibliği ve Doğumevi Nüfus planlaması kliniği tabibliği görevlerini birlikte yürüttüm.

         Tus sınavını kazanarak 1988 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladım. Asistanlık tezimin konusu ‘Üriner  LH piki ölçümü ile ovulasyon zamanının tespiti’ idi.        

     SSK Soma –Manisa hastanesinde kadın hastalıkları doğum uzmanı olarak 1993-2000 yılları arasında bağımsız bir kadın doğum kliniği uzman hekimi olarak yedi yıl çalıştım. Yedi yıllık poliklinik sayım 66.140,  büyük  ameliyat sayım 916, orta ameliyat sayım 884, küçük müdahale sayısı 380 dir.

       Toplam 42 adet makale (iki tanesi yurtdışı) ve 76 adet bildirim (9 tanesi yurtdışı) mevcuttur. 1 adet experimental hayvan deneyi olmak üzere dört adet tez danışmanlığım mevcuttur.

   Yabancı dilim iyi derecede ingilizcedir. KPDS ve ÜDS(85.000) yabancı dil sınavlarına ait başarı belgelerim mevcuttur.

        2009  da  ege  üniversitesi üremeye yardımcı   tedavi merkezinde   (ÜYTE) tüp  bebek eğitimimi   tamamladım.. Tüp  bebek  uygulama sertifikam mevcuttur.

       30 yaşında avukat ; ve İzmir Ekonomi üniversitesinde özel hukuk master devam eden; Fransa sorbon da  finans hukuku yüksek lisansı yapmış  erkek  çocuğum  var.

   ‘’Sağlık Bakanlığı İzmir Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesinde’’ kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yaparken emekli  oldum. İzmir tabip odası özel hekimlik komisyonu yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktayım.

  35 yıllık hekimliğim süresince ÜREME ENDOKRİNOLOJİSİ ve İNFERTİLİTE (KISIRLIK),       ONKOLOJİ  (kanser),    GEBELİK  -- RİSKLİ gebelik(PERİNATOLOJİ)  UROJİNEKOLOJİ ve MENOPOZ konularıyla  özel olarak ilgilendim. Bu konularla  ilgili yurtiçi ve yurtdışı kongre ve kurs belgelerim dosyamdadır.  

Çalışma  bakanlığından 2013 de kursu bitirip sınavla  İŞYERİ HEKİMLİĞİ  sertifikası da aldım. 2009 da Ege üniversitesinde ÜYTE eğitimimi, 2014’te tüp bebek yenileme eğitimimi EGE ÜNİVERSİTESİ ÜYTE KLİNİĞİNDE tamamladım .

       Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Aile terapisi eğitimlerini tamamlayıp, AİLE TERAPİSTİ uzmanlığım da mevcuttur.

      Avrupa Obstetri & Jinekoloji sınavı part 1 EBCOG (European Board & College of Obstetrics and Gynaecology)  kursunu da başarıyla tamamladım.

      Üreme tıbbı ve cerrahisi derneği, Perinatoloji derneği, menopoz ve osteoporoz derneği, türk jinekoloji ve obstetrik derneği, ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology) üyeliklerim vardır.